Üye Girişi Şifremi Unuttum VEYA

KİTAP TIRI

Kocatepe Kitap ve Kültür Galerisi, 1992 yılından günümüze, önce Afyonkarahisar’da yaşayan kitapseverlerin sonrasında ikinci el kitap arayan tüm okuyucuların ilk aklına gelen mekân olmuştur. Çeyrek asırdır okuyucuları kitapla buluşturmayı amaç edinmiş, kitaba ulaşmayı kolaylaştıracak alternatifler yaratmıştır.

1992 yılında 80m2 lik dükkan ile ilk kez hizmet vermeye başlayan dükkanımız, 1998 yılında daha iyi bir hizmet vermek amacıyla şehir merkezine daha yakın olan Özel İdare İş Hanına taşınmıştır. 2004 yılında 450m2 lik şu anda da hizmet vermekte olduğumuz büyük mağazamıza taşınmıştır. 2010 yılında Türkiye'nin en ücra noktalarına dahi ulaşmak amacıyla İLK ve TEK gezici iki katlı mobil Kitap Tırı'nı imal ederek Türkiye turnelerine başlamıştır ve 54 ayrı noktaya her türlü kitabı ulaştırmıştır. 2011 yılında Kocatepe Akademi Yayınları'nı kurarak akademik kitaplar üzerine yayıncılık adımını atmıştır.

Kitap Tırı'nın kuruluş amacı; raflardaki ömrü çok kısa olan kitapları, depolardan çıkarıp okuyucuya daha uygun fiyata sunmaktır. Ayrıca sahaf olarak en önemli işlevlerimizden biri, okuyucularımızın arayıp da bulamadığı kitapları, elimize geçer geçmez yeni sahibine kavuşturmaktır.

İnternet sitemizin kuruluşuyla ulaştığımız okuyucu, kitapçı ve yayıncı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bizimle aynı amacı güden kitapçı ve yayıncılarla daha çok okuyucuya, daha kısa zamanda ulaşmayı başardık.